Kui Sannu viiekuuseks sai ja armsast ema-beebi sessioonist, kingitusega!

Naerupall sai vahepeal viiekuuseks ja aeg viimasele kuule tagasi mõelda. Muide, neljanda kuu postitus on ka üleval, mida ma eraldi välja ei hõiganud, nii et kui tahad esmalt sellele pilgu peale visata, siis leiad selle siit.

12.04 Kelmikas viiekuune

See kuu on beebsuga jube kihvt olnud. Nii palju uusi oskuseid on juurde tulnud ja vägisi rebib end sellest ehedast beebieast välja. Seepärast on eriti armas, et see magus sirgumine vahepeal ka Hanna kaamera ees jäädvustatud sai. Seekord tavapärasest veidi teistsugune sessioon, aga sellest kirjutan allpool lähemalt. Etteruttavalt olgu öeldud, et üht beebiga (või veel raseduega lõpusirgel olevat) blogilugejat on seal ka armas üllatus Hanna poolt ootamas, nii et kasutage võimalust :).

Käisime perearsti kontrollis ja Sannu on viimase kuuga väga mehise kasvuspurdi teinud ning 8 kilo ja veidi peale täis rebinud. Arst oli arenguga igati rahul, ütles, et nii nagu ta oli keerama hakanud keskmisest varem, on sama ka praeguste käputamis-, roomamisliigutustega, mis tähendab tema sõnul, et korrigeeritud vanusest ei ole ammugi küll põhjust enam juttu teha.

Sellega olen täitsa nõus, et motoorsed oskused on mühinal arenenud. Käed on muutunud ekstra põnevaks avastuseks, sest oma sõrmedega saab nüüd mängida, neid uurida, lutsutada, patsutada, asju haarata ja mida kõike vinget veel teha. Ei olegi enam niisama kontrollimatud vidinad keha küljes, vaid järjest enam oma funktsiooni täitmas. See on talle toimetamises palju uusi võimalusi juurde andnud ja meiega koosmängu ka mitmekesisemaks muutnud. Sannu haarab käeulatusse jäävaid esemeid, uurib neid, katsub, patsutab ja muidugi pistab lutsutamiseks kõikvõimalikud asjad suhu. Need oskused on ka mängutekil mängimise palju põnevamaks muutnud – saab ise igasugu kraamiga tekil kolistada ja nätsutada, nii et tegevust jagub tükiks ajaks. Ja kuna haaramise ja avastamise tung on nii suur, siis paneb see teda roomamise suunas pingutama, et kätte saada ka asju, mis temast veidi eemal on. Ja saab ka. Nii ta vaikselt end päris arvestatavalt pepu uppis või põlvili edasi ukerdab, vahel ka tagurpidikäiguga, aga põnev liikumine talle seegi. Üks hommik, küll juba tükk aega tagasi, ehmatasin ma täitsa ära, kui seni veel end petlikult päris paiksena näidanuna, oli ta jõudnud ühe viivuga meie voodi kaugeimast nurgast end äkitselt voodiserva juurde pusida ja kaugel see kukkumise ohtki tegelikult oli. See oli selge hoiatus, et ei saa mitte sekundikski alahinnata neid junsusid, uued oskused tekivad nipsust ja tuleb kaks sammu ees olla. Seepärast ikka vana hea põrand see parim ja turvalisem koht.

Selles vanuses beebide puhul on veel hästi vahva, et neid saab pea kõigega naeratama ajada. Või no mis ajada, ta lihtsalt naerab kõige peale. Vaatad otsa – naeratab, teed nägusid – naerab, teed mingit häälitsust, puristad, mürad, näitad keelt, räägid õrna häälega – vaatab sulle sügavale silma sisse ja naeratab laialt. Küllap on nende beebidega nii, et naeratamine rõõmustab ja püüab täiskasvanu tähelepanu ja innustab veelgi rohkem beebiga suhtlema ja kõnelema, mis on tema edasiseks arenguks omakorda ju väga oluline. Nagu väike nunnumeetri lõks. Ka jutumulin on tal ägedalt lahti läinud ja kutsub dialoogi astuma, et oma hääleaparaati avastada. Muudkui seletab ja vadistab tähtsa näoga oma kõige tähtsamata juttu, ainult et beebikeele tõlge on veel alt puudu. “Ööö öööh, mmmm, emmm, emmmme, mammmm, puhhhh, ähhh, mmmhhh, õmmmm, abubumammöö…”, igasugu sellised pikad häälemängud.

Etsuga käisin ma sel ajal korra-paar nädalas beebivõimlemises. Nüüd need ajad on nagu on, aga sattusin Etsuaegseid samas vanuses pilte/videoid vaatama ja polnud meeleski, et juba nii pisikesena võimlemises suisa beebisaltosid jms harjutusi tehtud sai. Poleks praegust Sannut vaadates arvanudki, ta tundub nii pisi ja õrnake. Eks see ongi nii, et treeneri käe all oled julgem, Sannuga on kodused võimlemised ja “trennid” tunduvalt rahulikumad sellega võrreldes, kuna pole enam harjutused nii käe sees. Aga kuna huviringe ei toimu ja midagi asjalikku Sandriga ka teha tahaks, siis tõmbasin äpi, mis mitmekesisemalt arengule ja beebi konkreetsele vanusele vastavaid harjutusi ja tegevusi välja pakub. Sealt olen küll päris asjalikke lihtsaid ideid saanud, mida teha ja kompenseerib beebivõimlemised ära küll.

Ethelil toimuvad laulutunnid hetkel Teamsis ja lahe vaadata, kuidas Sannule ka muusika, laulmine, pillimäng peale läheb (nagu vist igale beebile?). Suure osa ajast istub ta oma kiigega seal kusagil Etsu läheduses ja jälgib, kuulab huviga, kilkab vahele, krabistab kõristiga või nagu ühelt pildilt näha, siis vahel jääb lihtsalt magama. Sama köitev on issi kitarrimäng ja muidugi minu imelise häälega laulmised, ümisemised. Muusika tujutõstev ja rahustav mõju beebidele on täitsa olemas, Sannu sõna selle peale. No ja vannis sulistamine kuulub ka vingete tegevuste hulka.

Beebiaeg läheb niiii kiiresti, aeg lendab ja uued üha iseseisvamaks muutvad oskused tulevad mühinal peale. Nüüd, kus Sannu end juba käpukil liikuma sätib ja õige pea esimesi lisatoidu ampse saama hakkab, on eriti tunne, et järjekordne beebipeatükk hakkab tasapisi end kokku tõmbama ja põnevad maailmaavastused uuel viisil on ees ootamas, mitte enam AINULT emmest-issist sõltuvad. Õnneks on nii, et see oma laste soe, pehme ja mõnus beebikaisutuse tunne ja magus valu lahtilaskmise ja iseseisvumise ees (haha, ma räägin, nagu ta hakkaks juba välja kolima) jääb ilmselt ikka pikaks ajaks mällu, ka siis, kui lapsed juba suuremad on. Vist? Ma eeldan. Igal juhul on fotod suurepärased mälestuste elavdajad ja Hannaga koos sai selleks puhuks üks eriti mõnus kodune ema-beebi sessioon tehtud.

Seekord ei rivistanud pildistamiseks kogu perekonda üles, vaevanud pead kogu kambale riietevalikuga, ei pidanud aja peale kusagile kiirustama ega muretsema, kas kõik vajalik sai kaasa, kas uneajad klapivad, kuidas kellelgi tuju pildistamise hetkel on või ega keegi end vahepeal ära pole mäkerdanud. Õigupoolest polnudki pildistamise eel mitte millegi pärast muretseda, oli vaid mõnus elevus ja ootus, millal uksekell heliseb. Hannaga sai planeeritud, et teeme seekord sellise mõnusa tema stiilile omasema sossu kaisutamisele, imetamisele, kiirelt mööduvale beebieale keskenduva vähe intiimsema vaid ema-beebi pildistamise ja nii kujuneski sellest hommikumantlis pirukate ja kohvi kõrvale lobisemise kohtumine, mille taustal märkamatult ka nunnukad pildid sündisid. Hannaga pildistamine oli nii mõnusalt vaba, rahulik, omas tempos kulgev, nagu sõbranna oleks külla tulnud.

Fotod: Hanna Bender @hannabender.birthstorys

Siin jagamiseks vaid killuke Hanna loodust, pigem jäävad need kodualbumi kategooriasse, aga nagu öeldud, siis armsad mälestused said igaljuhul talletatud. Kes tunneb, et temagi meelest beebiiga liiga kärmelt minema tormab ja tahaks õrnad hetked koos beebiga mõnele armsale fotole pausile panna, siis Hannat soovitan küll kahe käega. Nii armas ja soe inimene! Ta põhisuund on tegelikult sünnituste jäädvustamine, ehk need kõige-kõige ülevamad elu esimesed hetked, aga hetkel käib ta enda pisikese beebi kõrvalt pildile püüdmas teiste emade ja beebide lugusid. Ta IG kontolt leiab niiii palju suuri päris-elu-ilu emotsioone ja tema talletatud erilisi hetki, mis kõik tuletavad meelde, kui ilus on uue elu algus ja kui kõikvõimsad on naiste kehad. Ja need imearmsad beebid (L).

Kuna emaks olemine on nii sigavinge osa elust, mis väärib jäädvustamist, siis tahaksime Hannaga ühele lugejale kinkida sarnase naturaalse olemisega ema-beebi sessiooni.

Kui tunned, et see sessioon võiks midagi sulle olla, siis loosi ja osalemise tingimused leiad Facebooki postituse või Instagrami vastava pildi alt. Lisaks kehtib kuni mai lõpuni Hanna juurde pildistamistele broneerides ka mõnus soodukas 1,5h kodustele ema-beebi sessioonidele – 150 eurot, kui mainid broneerides Hannale “Me kasvame koos”.

Aga nii me pisem jõmm kasvab, suurem muidugi ka ja nendega koos ise hingelt kasvada on meil täitsa mõnus väljakutse.

Uute hetkedeni!


Instagram @mekasvamekoos 
Facebook Me kasvame koos

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: