Sannu neli ja nukramad hetked.

Alustan seekord sellega, et ehkki ma Sannu kuupostitusi ju ilmselgelt pigem enda jaoks mälestuseks teen, sest arengu vahekokkuvõtted ja tähelepanekute ülesmärkimised mulle meeldivad (vast ka varasemast tööst tulenevalt – laste arengukaardid, hindamised jms) ja beebiraamatute täitmine pole kuigi edukalt läinud, siis peab ütlema, et ka teie olete uskumatult järjepidevad siin neid postitusi ootamas käima. Nii kui kuupäev kukkus, siis blogi klikkide arv kasvas mühinal ja mitmed uurisid, et kuhu uus postitus jääb, et ma nii ootan juba. Kuna paljudega praegusel ajal kokku ei saa, siis vist hea niimoodi pilku peal hoida jah. Need on ägedad postitused küll, aga palun ärge neid kuupostitusi võtke kuidagi beebide omavaheliseks võrdlemiseks või mõõdupuu võtmiseks, igal beebsul ikka oma arengutempo ja omad tugevused-nõrkused, pole vaja juba elu alguses neid üksteisega ritta seada.

Igatahes, mida polnud, oli oodatud postitus, eksole. Ilmselt ilma teie kirjutamisteta ja “ootamisteta”olekski ma praeguse postituse sujuvalt vahele jätnud. Möödunud kuu on pigem raske olnud ja kuigi surm on sama lahutamatu elu osa, kui sündki, siis lähedase pereliikme lahkumine jätab ikkagi paraja tühimiku ja igatsuse südamesse ja polnud seda jõudu keskendunult midagi korralikku valmis kirjutada, muust rääkimata. Pigem oli käsil enesekeskne aeg ja kurbusele lisaks olid süümekad, kui lapsed sulle suurima naeratuse ja säravate silmadega otsa vaatavad, midagi sinust tahavad ja sa ei leia endas seda vasturõõmu, et samaga vastata. Tegelikult ei peagi leidma, lein on pikk ja kirju protsess ja ongi täiesti okei lapsele selgitadagi, mis tunded ja miks sul parasjagu on. Ma panin tähele, et lapsed pole tegelikult sugugi kohmetud rivist väljas inimesega “toime tulema”. Mu kolmene ütles: “Emme, sul on pisar silmas, sa oled vist kurb. Näe, siin on mu kõiiiige ilusamad vildikad, joonistamine teeb kindlasti su tuju natuke paremaks…” ja juba ta tuligi oma pliiatsitopsiga. Armas tõestus, et empaatiat sellel piigal jagub ja tunnete peegeldamine on ka käpas, nad ikka oskavad pagana armsad tujutõstjad olla ja sellest oli suur abi, et ikkagi naeratus ka välja kiskuda:).


Üks hetk võtsin siis ikka kätte ja vormistasin mustandite all olevad Sannu märksõnad vähe viisakamale kujule ja siin nad nüüd tagantjärgi on. Pikka juttu siit seekord ei tule, aga midagi toredat mälestuseks ikka.


Selline nunnukas päiksekiir meil neljakuuseks saades oligi. Jätkuvalt armastab naerda, magada, süles jalutades ringi vaadata ja meie hääli ning näoilmeid hoolega kuulata-jälgida. Kuigi Sannu on oma häälitsustega küll eelverbaalses staadiumis ja esimeste sõnadeni on pikk maa minna, siis häälitsused muutuvad tasapisi mitmekesisemaks ja “sisukamaks”. Tekkinud on see vahva beebidialoogi aeg, kus ta rääkimisele vastu hakkab häälitsema ja sõnajärge kordamööda üle saab anda. No ja need mõningad esimesed laginal naermised on lihtsalt kuld.

Kui kolmanda kuu postituse lõpetasin sellega, et kõhuli keeramine on idee poolest selge ja mitmed korrad küll õnnestunud, aga vilumusest jääb puudu ja vahel käsi ette, siis mõni päev hiljem sai see asi poisil täitsa käppa ja keeramine läheb praeguseks ludinal, ilma erilist pingutust nõudmata ja üle mõlema külje… noh, eelistab üle parema külje, aga eks võimleme ja harjutame üle teise külje ka.


Keeramine on talle natuke iseseisvust andnud, et tekil mängides ise otsustada, mispidi ta parasjagu olla tahab, mitte leppida sellega, kuidas teda pannakse. Ega selili pikemalt olla tahetagi, ikka kõhuli kohe ära ja pea püsti ilma uurima. Kõhuli meeldib talle end peeglist jälgida, oma mänguasju vaadata, tatimulle teha ja veidi keerdu end ukerdada. Kokkuvõttes tubli ja tegus-rahulik (kui need kaks sõna koos üldse käivad) rõõmupall.


Kuna see kuu tegelikult mulle endale suhteliselt raske, hägune ja kodune on olnud, ei hakkagi ma midagi siia hetkel lisama ja lõpetan kahe lemmikpildiga vanaemast… oma lapselapselastega. Oled meile nii palju rõõmu toonud ja mu elus hindamatut rolli täitnud!Instagram @mekasvamekoos 
Facebook Me kasvame koos

One thought on “Sannu neli ja nukramad hetked.”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: