Kaotatud abielusõrmus ja eesootav silmaopp

Aee, sõrmus??!

Mu nädalavahetus algas töölt koju jõudes päris hästi. Indrek oli selleks ajaks Etsu juba lasteaiast koju toonud, õhtusöök oli eelmisest päevast valmis, vaid soojendamise vaev, nii et sellele polnud ka tarvis mõelda. Vaatasime edasi meil parasjagu käsil olevat “You” sarja, mis on ühtaegu nii hea ja haiglane, et neelab su korralikult endasse ja enne rahu ei saa, kui lõpuni vaadatud. Olemegi praktiliselt juba lõppu jõudmas ja julgen soovitada küll.

Ehk siis tõotas olla rahulik mõnus reede õhtu. Kuniks ma õhtul Etsule muinasjuttu lugedes pöidlaga üle sõrme libistasin ja avastasin, et sealt on midagi ikka väga puudu. Eee, KUS mu abielusõrmus on???

Jõnks käis südame alt läbi, aga võtsin rahulikult. See lihtsalt PEAB kodus olema, see ei saa olla kaua kadunud olnud. Ma ju oleksin seda peagi tundnud, eks?? Seda enam, et ma olin just hetk tagasi omal küünelaki maha võtnud ja oleksin ju ometi selle puudumist märganud. Või? Lugesin unejutu lõpuni, Etsu jäi magama ja läksin teise tuppa Indrekule oma pattu tunnistama. Ega temagi just rõõmustanud. Hakkasime siis otsima. Diivani pealsed, vahed, tagused, alused – siin ju ometi vaatasime sarja ja tegelesin oma küüntega. Siis juba laiendasin otsinguid. Ei midagi. Okei, chill. Ju siis lendas kuidagi Etsuga mürades või hoopis voodipesu vahetades ära, tegime seda vahetult enne Etheli magamapanekut. Ei hakkanud lapse magamise ajal seal toas kolistama, sealsed otsingud jäid järgmisesse hommikusse.

Mida üldse inimesed teevad, kes oma abielusõrmuse ära kaotavad? Ma polnud sellele kunagi mõelnud. Tellivad uue? Lasevad siis uuesti sisse ka graveerida? No pagan, see poleks ju enam SEE sama sõrmus. On ilma? Siis polekski nagu abielus. Kas tõesti inimesed kannavad oma abielusõrmust aastakümneid nii, et see neil kordagi ära ei kao? Meil hakkab viis aastat täis saama, hakkangi iga viie aasta tagant uut ostma või? Millal ma oma sõrmust üldse kindlalt viimati sõrmes nägin? Meenub töökoosolek, kus ma kerge uhkusega märkasin, et kõik hetkel laua ümber istuvad inimesed kannavad abielusõrmust. Vähemalt sel ajal oli see olemas. Aga edasi?

Hommikul katsusin ja otsisin läbi kogu voodipesu, püürid, kõik vahed, sisud, alused. Tõstsime isegi sajakilose madratsi voodi pealt maha, lipid ära. Iga viimne kui koht sai läbi otsitud. Olin kindel, et see tuleb sealt välja. Lisaks siis taskud, kinda sisud jms. Sõbrannad pakkusid erinevaid kohti, kust veel otsida võiksin. Kui armas neist. Aga ei midagi. Nüüd siis oli see koht, kus reaalsus mulle jalaga näkku pani ja ma aru sain, et seda reaalselt ei eksisteerigi. Läksin nutsin peatäie ja mõtlesin seda klassikalist mõtet, et miks just mina. Samal õhtul oli veel endiste töökaaslastega istumine planeeritud ja tuju oli ikka suht kehva. Nendega oli muidugi tavapäraselt tore, aga…

Ma olin täiesti nõutu. Mind rahustas õhkõrn lootus, kuidas ma esmaspäeva hommikul tööle lähen ja mu kabinetti koristanud koristaja sõrmuse mu lauale on asetanud ja mina saan seepeale kergendatult hingata ja läbi see lugu ongi. Ma viiksin talle viis šokolaadi selle eest, ausõna.

Polnud juba mitu päeva kodus tolmuimejaga julgenud teha, ainult roboti usaldasin ringi tuuseldama, kuna selle sisu on lihtsasti kontrollitav.

Saabus pühapäeva õhtu. Tõstsin tühjaks oma käekoti, et homseks tööpäevaks asjad valmis panna. Ja ennäe, seal koti põhjas tükike kulda vastu läikiski. Kõik ülejäänud kotisahtlid olin ma varasemalt läbi vaadanud, aga koti põhja ei tundnud põhjust vaadata. Miks ta olekski pidanud seal olema. Nii lambine koht. Mida võttes või pannes ta sinna siis kukkus? Ega ei teagi vastust. Mind valdas pettumuse ja kergenduse tunne üheaegselt. Loomulikult olin tegelikult mega õnnelik. Libistasin sõrmuse tagasi sõrme ja tõdesin, et see on tõesti suureks jäänud. Liigubki ilma vähimagi raskuseta üle sõrmekondi ja sama kergelt ka tagasi. Tundus viga teda sinna sõrme edasi jätta. Üldse mitte sõrme panna tundus ka imelik.

Kannan teda nüüd hetkel nimetissõrmes, mis pole küll teps mitte abielusõrmusele õige koht ja mõjub mulle endalegi veidi veidralt, aga ei taha uuesti seda kaotamise rada läbi käia. Sinna on ta vähemalt hetkel paras. Kaalusin varianti, et see väiksemaks lasta teha, aga on üsna vähe tõenäoline, et tulevikus mu sõrmed (tagasi?) jämedamaks ei kavatse minna ja kitsaks jääv sõrmus on veel hullem variant. Emalt sain hea nõuande abielusõrmusele mingi uus parajam kullast sõrmus ette osta. Seda ma kavatsengi mingi hetk teha.

Lõpp hea, kõik hea. Polnudki ammu oma asjade pärast muretseda saanud, sellega nüüd siis mõneks ajaks ehk taas ühel pool.
3_Triin&Indrek_ (604)

Eesootav silma laseroperatsioon

Muud juttu ka. Käisin vahepeal KSAs väga põhjalikul silmauuringul ja sain rohelise tule laseroperatsiooni läbimiseks. Ma olevat küll oma silindri ehk astigmatismiga (ebakorrapärase kujuga sarvkest) veidi keerulisem juhtum, kui lihtsalt miinusprilli kandja, aga ei midagi erilist nende jaoks ja tulemus saab sellegipoolest nende sõnul väga hea olema. Kerge elevus on sees, sest varsti on siis lootust ilma prillideta kullipilguga ringi vaadata. Julgema tunde opi ees annab teadmine, et tegemist on puutevaba laseropiga, midagi ei lõigata reaalselt lõhki ja kogu töö tehakse ära eemalt laserkiirtega. Ehk siis korrigeeritakse (justkui lihvitakse) laseri abil sarvkesta kuju selliseks, et valguskiired õigesse punkti koonduksid ja pilk seeläbi teravaks saaks. Kõlab uskumatuna, tõsiselt ootan juba seda 19. veebruari*, mil see kõik toimuma saab. Ja ma ei saa mainimata jätta, et sealne suhtlemine, klienditeenindus sisseastumisest lahkumiseni iga kord laitmatult hea olnud on. Nii mõnelgi oleks neilt ühtteist õppida.

*Nagu kuupäevast aru saite, siis on mõtted juba varem kirja pandud, opp praeguseks tegelikult möödas ja mina elus-terve. Muljetan veidi hiljem kogu protsessist, kui rohkem ekraanikõlbulikuks saan.
ksa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: