Etheli järjekordne tehnoülevaatus

Ethel käis täna taas arstil kontrollis. Kuna seekordne arstilkäik jäi kahe minisünna vahele (5k 2n), siis järgmise kuu kajastusse need mõõdud hästi enam ei sobi ja seepärast panengi numbrid vahepeal enda jaoks siia kirja, muidu jäävadki kusagile ripakile.

Pikkus: 70cm. Kaal: 8370g. Pea üm: 42.5cm. Sünnikaal on vapralt kahekordistatud ning arst oli igati rahul ka Etheli arengu ja oskustega. Hammaste tulekust otseseid jälgi veel ei paistnud olevat.

Kuna kaalutõus on pidevalt ilus olnud ja lapsel olemine hea, siis toitub Ethel siiani veel vaid rinnapiimast ja varasemalt lisatoiduga alustamiseks pole arst põhjust näinud. Ise olen samuti olnud algusest peale seisukohal, et sellega pole kiiret ja esimesel võimalusel (nt 4. elukuul, nagu paljud seda teevad) lisatoitu ette ei võta, kui just ei tundu, et lapsel rinnapiimast väheks jääb. Nüüd, kui 6. elukuu varsti terendama hakkab, siis olen muidugi ka püreedele mõelnud ja tasapisi tasuks proovima hakata. Alguses on lapse organism ülitundlik ja alustada tuleks väga väikestest kogustest. Soovitatakse alustada võimalikult leelisteliste toiduainetega, nt juurviljadest oleksid sobilikud kõrvits, lillkapsas, kartul (siinkohal on lahkarvamusi) või porgand. Alguses ikka ükshaaval, et kindlaks teha ega lapsel pole mõne toiduaine suhtes tundlikkust või allergiat ja hiljem saab siis erinevaid maitseid omavahel juba kombineerima hakata.

Tegelikult on nüüdseks tekkinud juba endale ka täitsa põnev ootus sisse ja tahaks juba toiduga vaikselt katsetama hakata. Esimeseks maitseks saab meil olema ema juures lahtilõikamist ootav kõrvits, millest katsun ise püree kokku keerata. Kui kannatus lubab, siis teeme esimese sööma (kui esimest ühte suutäit söömaks saab nimetada :D) uues söögitoolis, mille ost jõuludesse on plaanitud, aga kui nii “hästi” ei lähe ja kannatust ei jagu, siis katsetame juba tsipa varem. Jõuluks on Ethel igatahes saanud just ka 6-kuuseks ja see tundub meile täitsa sobiv aeg alustamiseks.

IMG_6102

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: