Natuke tööjuttu ja nädala tegemistest

Üks nädal on jälle lõppemas. Taaskord jube kiiresti ja võiks öelda, et ka tegusalt läinud. Ma olen niii rahul selle nädalaga, et ise ka ei usu. Nii palju on toimunud ja tundub, et asjad liiguvad.

Dekreet sai mul selle kuu esimeses pooles läbi. Lasteaia töökohas sai lapsehoolduspuhkuse avaldus sisse antud ja sellega on mõneks ajaks paus. Dekreedi ajal teadupärast tööl käia ei või, kui just osa dekreedirahast tagasi maksta ei taha. Ega õige ongi, laps ju sel ajal veel nii pisike ja ema lähedus esmatähtis. Lapsehoolduspuhkuse ajal on aga lubatud miinimumpalga ulatuses sissetulekuid. Seepärast sai juba enne dekreeti minekut kooliga kokku lepitud, et võimalusel hakkan uuel õppeaastal oktoobrist seal edasi (kahel päeval kuus) tööl käima, kuna olid nad ju omale koolipsühholoogi nii kaua otsinud ja aastaga olin just jõudnud mõnusalt kooliellu ja sealsesse töösse sisse elada. Kahju oleks olnud sealt toredast kooliperest ära minna ja sealsed lapsed jälle psühholoogita jätta. Tegelikult on nii oluline, et lastel oleks keegi, kellele oma südant puistata.

Esmaspäeval oligi mu esimene selleaastane tööpäev. Ei raatsinud Ethelist pikka päeva eemal olla ega kellelegi hoida jätta ja võtsin ta endaga tööle kaasa. Tõin naljaga põhjenduseks, et kui mõnel on teraapiakoer, siis mul on teraapiabeebi. Tegelikult direktor ise ütles, et võin vabalt kaasa võtta, küll hakkama saame. Tegemist on väikese kooliga (20 õpilast + 7 lasteaialast) ja seepärast see variant ka kõne alla tuli. Suures koolis sellist asja ette ei kujutaks. Praegu ongi selline seis, et ilmselt esialgu võtan ta veel  kaasa, kuna ta siiski sama hästi kui mu väike küljeluuke ja temast on raske eemal olla. Lisaks muidugi toitmine ja lapse enda vajadused. Aga kui ikkagi temaga koos raskeks läheb, siis jääb koju issi või vanaemade/tädi hoida need paar päeva kuus. Siinkohal oleks vist sobilik ära mainida, kui südamest tänulik ma oma lähedastele olen, kes alati on hea meelega pakkunud end Ethelit hoidma, kui mul selleks vajadust peaks olema.

Tagasi kooli teema juurde tulles, siis mulle nii meeldis, kui siiralt kooli direktor Etheli sülle võttis ja oma klassijuhataja tundi temaga sisse marssis, et õpilastele beebit tutvustada. Tüdrukud olid eriti põnevil. Ethel muidugi naeris talle omaselt, kui keegi talle otsa vaatab ja midagi jutustab ning selle peale ütles direktor huvitava mõttetera: “Vaadake, poisid, kui elurõõmsad on väikesed lapsed, kui nad siia sünnivad. Teie olite samasugused sündides. Aga mis suuremaks saades muutub?”. Jah, elu muudab inimesed kuidagi tõsisemaks… Mina sain aga komplimente, et emadus muudab naised nii kauniks ja säravaks. Aww.

Esimene päev tööl läks kokkuvõttes sujuvalt. Kuniks õpilased vastuvõtul mu juures olid, siis Ethel mängis tekil, magas või mõnel juhul lihtsalt istus minu või õpilase süles (kui nad ise tahtsid nunnutada). Ise kartsin, et äkki hakkab liialt tööd segama, aga tegelikult muutis õhkkonna palju vabamaks ja näiteks üks õpilane, kes muidu oli olnud üsna kinnine, oli beebit süles hoides nagu avatud raamat ja temaga oli tavapärasest palju lihtsam tegeleda.

Kõiki oli tore pärast suvepuhkust taas näha ja nende käekäigust kuulda. Mõned muudatused koolipersonalis muutsid muidugi kurvaks, aga sellel ma siinkohal pikemalt ei peatu. Koju jõudes andis tunda, et pole pikka päeva harjunud enam tööl käima ja kaks töömesilast olid õhtuks päris kutud.

DSC_0140
Juba koolis

Kas te olete ka märganud, et mõned mõtted kipuvad justkui iseenesest täide minema? Mul on viimasel ajal seda kuidagi eriti tihti olnud. See on kohati isegi kummaline, kuna tavaliselt tuleb soovitu nimel ise päris palju vaeva näha.

Olin mina mõnda aega tagasi mõelnud erinevatele võimalustele, mida beebiga üheskoos kodusena peale võiks hakata, et natuke tegusamaks oma päevi muuta ja miks mitte mõningast lisakopikat teenida (tahaks uut ust meie kodule näiteks, next väike random soov :D). Ühe variandina tekkis uitmõte, et võiks hakata koduõpetajaks, et tulebki mõni õpilane, kellele saan matat näiteks õpetada või kodutöödel abiks olla. Teine mõte oli lapsehoidmine, kuna kui nagunii ühe lapsega kodus oled, siis poleks ju mingi probleem ühtlasi veel mõnda pisikest hoida. Eriti, kui oled oma töös harjunud umbes 20 lapsega korraga tegelema ja üks tundub nii vähe :P. Pealegi, lapsed on alati mu lemmikud olnud. Kolmanda mõttena käis peast läbi koolieelikute kooliks ettevalmistamine (a’la lugema õppimisel ja arvutamisel abistamine). Tegin nendest mõtetest lähtuvalt tegelikult ühe algse kuulutuse isegi juba valmis, et see siis pere24 lehele üles panna, aga selleni ma ei jõudnudki. Täiesti nii muuseas tuli mulle pakkumine lapsehoiuks, mis mulle sobis ja lisaks märkasin eelmisel nädalal juhuslikult ühes facebooki grupis, et tuttava tuttav otsib oma neljanda klassi poisile kiirelt matemaatika abiõpetajat. No mida!? Ma olin ju just sellele mõelnud ja kohe lendab selline pakkumine juhuslikult ette, ilma et ma midagi selleks teinud oleks. Ebareaalne. Kirjutasin talle ja kõik klappis ning nüüd olengi matemaatika koduõpetajaks ühele vahvale neljanda klassi poisile. Ta on praeguseks kahel korral mu juures juba käinud ja mulle nii meeldib. Valmistan vajaliku teema kohta materjale ja “mänge” ette ja pidevalt mõte ketrab, et mida ägedat veel käesoleva teema õpetamiseks teha annaks, et mitte lihtsalt kuivalt õpetada, vaid nii, et lapsel oleks põnev ja asjad jääksid meelde. Ta mata kodused tööd teeme ka nendel päevadel koos ära ja vanematel kodus mureta.

Mis ma oskan öelda. Need on vaid mõned üksikud näited viimase aja mõtete täitumisest. Tuleb julgeda mõelda ja unistada. Ja oma soovidega tuleb ettevaatlik olla, sest need võivad täide minna :D.

DSC_0182
Etsu uus mängusell, keda koos hoidsime
DSC_0197
Mäng on raske ja väsitav töö. Aga vabalt võiks kaks beebit olla, saaks hakkama küll 😀

See nädal käis veel Etsu cool sõbranna Christine külas

IMG_4519

Sai Johannaga lauamänge mängitud

IMG_4531

Ja ekslesime rabas

Homme saab üks tirts juba neljakuuseks!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: