Kui on mure, aga ei tea, mida sellega peale hakata

Mõtlesin, et kirjutan teile ühest veebileheküljest. Kui kasvõi ühel mu lugejatest sellest (kasvõi tulevikus) abi on, siis on see postitus läinud juba asja ette.

Mitmed tuttavad ja natuke vähem tuttavad on pöördunud minu poole (eeldan, et psühholoogia MA kraadi tõttu?) ja kurtnud oma mõnest murest või probleemist ja ühtlasi maininud, et ei oska selle asjaga kusagile mujale jutule minna. Ma mõtlen siinkohal eelkõige selliseid vähe hingelisemaid teemasid. Ikka võib ette tulla, et elu mõningaid proovikivisid teele loobib. Noh, mis iganes… depressioon, stress, lein, suhteprobleemid, töökaotus, ärevus, koolikiusamine, söömishäired, madal enesehinnang, alkoholism jne jne. Mõni tuleb nende asjadega paremini toime, teine aga satub omadega täitsa puntrasse ja vajab abi. Sageli polegi abivajajal seda õiget inimest, kellele oma muret jagada. Mõni lihtsalt ei tahagi tuttavatele end nõrgemast küljest näidata. Ühesõnaga, ära jää oma murega üksi!

Mõtlesin täna tutvustada sellist keskkonda nagu lahendus.net. See on nimelt lehekülg, mis pakub psühholoogilist abi. Nõustamine toimub kirja teel ja see on kõikidele tasuta ning soovi korral võid sa jääda täiesti anonüümseks. Ehk et sa ei pea kusagile aega panema, kohale minema, kellegagi näost-näkku kohtuma, isegi oma nime ei pea mainima ning sellegipoolest on sul olemas vastavate oskustega inimene, kes sind sinu mures toetada püüab. Kirjuta kasvõi öösel. Kasutaja peab siiski seal omale tegema ja siis lihtsalt oma probleemi kirjeldama ja kirja teele panema.

Peamiselt on nõustajateks konkursi edukalt läbinud ja vastavalt koolitatud Tallinna ja Tartu Ülikooli psühholoogiatudengid, keda juhendavad praktiseerivad psühholoogid. Noh, ma küll enam ammu tudeng ei ole, aga mis seal salata, ma olen üks neist, kelle postkasti sinu kiri potsatada võib ja kes annab sellisel juhul endast parima, et üheskoos miskit sellega peale hakata. Teemasid, millega inimesed sinna kirjutavad, on täiesti seinast seina, nii et pole üldse tarvis mõelda, et äkki mu mure on kirjutamiseks liiga imelik või tühine. Ja pealegi, kui oled oma probleemi must-valgelt kirja pannud, siis mõnel juhul aitab juba üksnes see sul natuke oma asjades peas korda ja selgust saada. Kirjutajaid sinna on tegelikult tõesti palju ja igas vanuses, nii et järelikult on selline teenus ikkagi paljudele vajalik.

Kui mure on tõsisemat laadi ja pelgalt kirja teel nõustamisest jääb väheks, siis suunatakse sind edasi sobivama abistaja juurde. Lahendus.netis on täitsa olemas ka iseseisvaks tutvumiseks kõigile kättesaadav andmebaas, kust leiab infot nii psühholoogide, psühhiaatrite, tugigruppide, turvakodude, varjupaikade, sotsiaaltöötajate, huvitegevuste, teraapiate ja palju muu kohta. Selle leiab siit. Kui ise sobivat kontakti ei leia, siis jällegi on võimalik kirjutada lahendus.neti nõustajale ja ta kindlasti aitab sind.

Mõtlesin, et äkki kellelegi kulub see info ära.

Olge muretud!

One thought on “Kui on mure, aga ei tea, mida sellega peale hakata”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: